اموزش سوزاندن چوب در کیمیا چوب

اموزش سوزاندن چوب

اموزش سوزاندن چوب در کیمیا چوب

اموزش سوزاندن چوب سندبلاست,سندبلاست چوب,نقش چوب,نقشدار کردن چوب,کار با چوب

یک عددشفت کمکی واسطه به طول ۱۳ سانت و ضخامت  ۲۰ میلیمتر که انتهای آن از داخل ۳سانت رزوه نمره ۱۴شده و قسمت بالای آن هم  ۶ سانت همان روزه ۱۴ باشد یعنی یک توپیچ روپیچ باشد.علت رزوه ۱۴هم این است که رزوه شفت تمام ماشین پوستها شماره ۱۴است.

مراحل اموزش سوزاندن چوب

مهره صفحه پولیش

فرچه تخت خورشیدی به قطر ۱۰ تا ۱۵  سانت ۲ عدد

دستکش برزنتی حتی الامکان ماسک تمام صورت یا عینک کار و ماسک تنفسی

نفت یا تینر روغنی

قابل توجه دوستان که این روش جهت دوستان حرفه ای کار توصیه میشه چون برای کار زیاد دیگه دریل هم زمانبر میشه وهم جواب نمیده.

قبل از هر چیز فرچه سیمی ها رو اگر روی هم بذارید میبینید که بین اون ها فاصله ای به اندازه نیم سانتی متر هست دلیل این فاصله هم واشری که به صورت در پوش بر روی سوراخ این فرچه ها تعبیه شده. اگه یه پیچ گوشتی زیر این واشر کنید به راحتی از جاش در میاد.

از هر فرچه یه واشر در بیارین بعد اون طرفهایی رو که واشرش رو در آوردین رو هم بذارین کاملا” به هم میچسبه و تخت میشه البته در بعضی از فرچه ها از واشر تخت استفاده کردند و نیازی نیست که واشرش در بیاد. به هر جهت اول امتحان کنید در این مرحله یک واشر با ضخامت ۲/۵ تا ۳ سانت با قطر ۳/۵ تا ۴ سانت تهیه کنید ابتدا واشر رو زیر بذارید و سپس فرچه ها رو گذاشته و بعد مهره صفحه پولیش رو ببندید .شفت را با استفاده از گیره یا انبر قفلی محکم نگه دارید و مهره صفحه پولیش را کاملا” محکم کنید حالا شفت روی ماشین پوست بگیرید و از نتیجه اش لذت ببرید .
نکته:علت استفاده از دو فرچه بیشتر شدن ضخامت فرچه هاست تا سطح کار گیرش زیادتر بشه

نکته : علت استفاده از نفت یا تینر روغنی این هست که چوب کاملا” نرم میشه و سرعت عمل شما به نحوه بسیار بالایی افزایش پیدا میکنه .

نکته : هرگز از روش سوزاندن مستقیم چوب جهت عمل سندبلاست استفاده نکنید چون این کار باعث نابود شدن قسمتی از چوب میشه ودر ثانی شکل ناهنجاری پیدا میکنه در عمل سندبلاست صحیح اونی که به شکل سوخته مشاهده میشه در واقع با تکنیک رنگ درست میشه نه با سوزاندن چوب

 


Leave a Reply

هشت + 20 =

نوشته‌های تازه