مقاوم سازی چوب در برابر رطوبت

چوب فرآوری شده

مقاوم سازی چوب در برابر رطوبت

Category : چوب

چگونه چوب های  اشباع شده ضد آب می شود؟

امروزه با نظر به اینکه فضاهای بهداشتی تو منازل مسکونی و اداری زیاد کوچک شده اند و نوع به کارگیری فضاهای بهداشتی نیز تغییر زیادی کرده است اکثر ملت نیاز مبرمی بهنماهای ضد آب و واتر پروف یا ضد آب و ضد نم دارند. چوب های ضدآب یا می توانند چوبی باشند یا فلزی و با توجه به اینکه نماهای  (آلومینیومی) به خاطر شکل ظاهری سایر مورد استقبال عموم نیست باید روشی را معرفی کرد که بتوان در چوبی را تبدیل به چوب ضدآب البته روشی  هم هست که ضد آب کردن چوب با نانو هم هست. چگونه چوب ضدآب می شود؟

می نا در حالت کلی به این امر اشاره کرد بهترین مسیر حل ضدآب شدن درب چوبی ممانعت از نفوذ آب به چوب است و بهترین روش آن استفاده از روکش ای بی اس بر روی سطح چوب که اختصارا به آن اشباع شده می گویند.

چوب های ضد آب نما

در این چوبها تمامی سطوح چوب را با رزین خاصی به اسم ای بی اس پوشانده می شوند و با این روش چوب ضدآب خواهد شد. روکش های دیگری که سازندگان چوب متعلق به برای ضد آب شدن چوب بهره‌گیری می کنند چوب با روکش پی وی سی است اما چون روکش پی وی سی رویه ای پلاستیکی و بسیار نازک مانند سفره یک بار مصرف است طاقت مقاومتی بالایی ندارد و برای چوب ضد آب رهنمود نمی شود.

چوب فرآوری شده

چوب فرآوری شده

چوب فرآوری شده  نیز یک نمونه ی دیگری ازچوب ضد آب است ولی با نظر به اینکه سطح برش چوب  یا کناره های چوب آببندی نمی شود می تواند محل نفوذ آب به چوبها باشد و چوب  را به بازبینی سررسید از بین ببرد طریق دیگری که بسیاری از عامه ملت برای بازدارندگی از نفوذ آب به چوب میکنند استفاده از ورق های استیل یا آلومینیوم و چسباندن آن بر روی سطح پایینی چوب است ولی این را در نظر بگیرید با این روش چوب ضدآب نمی شود تنها شما پوسیدگی درب را در پایین این لایه فلزی نگه می داریدکه دیده نشود.


Leave a Reply

9 + 19 =

نوشته‌های تازه